Turistika

Turistika, výhľady, chodníčky, bane a jaskyne:

Bane a jaskyne:

V okolí nášho penziónu nájdete množstvo zaujímavých jaskynných útvarov alebo napríklad jedinú opalovú baňu v Európe. Tieto útvary sú vzdialené maximálne do 100 km od nášho penziónu. Pre viac info kliknite na obrázok nižšie.

Turistické chodníčky a krásy okolitej prírody

V okolí Krompách je množstvo zaujímavých turistických trás ktoré sú sprevádzané nádhernou prírodou. Vieme vám zabezpečiť aj turistického sprievodcu ktorý vás prevedie po týchto turistických chodníčkoch.

Ak sa chcete dočítať viac a navštíviť túto zabudnutú prírodu kliknite na obrázok nižšie. 

Ďalšie zaujímavosti v okolí

Ružinská priehrada

Asi 10 km od nášho penziónu sa nachádza Ružinská priehrada vhodná na kanoistiku, turistiku a relax v letných mesiacoch. Je obklopená nádhernou prírodou a znamenitými výhľadmi z okolitých kopcov, ktoré si môžte vychutnať po nenáročnom výstupe . Turistiku si môžte spríjemniť grilovaním a relaxom v prírode. Zabudnite na stres a ruch mesta a uvolnite sa v našej krásnej krajine. Využite kanoistiku a iné rekreácie na sprijemneni svojho pobytu v našom penzióne. Viac info poskytujeme na recepcii.

Slovenský raj

Jedna z najkrajších oblastí Slovenska a regiónu Spiš vzdialený 30 km od nášho penziónu. Tento jedinečný kúsok prírody získal pomenovanie vďaka svojim vzácnym prírodným hodnotám a krásam. Tvoria ho zachované krasové planiny, hlboko zarezané riečne kaňony, rokliny a tiesňavy s čarovnými vodopádmi, rozsiahly podzemný svet jaskýň a priepastí i bohato zastúpená fauna a flóra.

V roku 1964 bol Slovenský raj ako prvý na Slovensku vyhlásený za chránenú krajinnú oblasť. Aj keď je toto výnimočné územie, vyhlásené v roku 1988 za národný park, prísne chránené, môže spoznávanie jeho krás zažiť každý vďaka hustej sieti turistických chodníkov, ktoré sú v nepriechodných úsekoch sprístupnené rôznymi technickými pomôckami a zariadeniami. Slovenský raj je turistom sprístupnený celoročne.

Slovenský raj je rajom milovníkov prírody, turistiky a športu. Pre viac info. kliknite na obrázok nižšie.

Vysoké tatry

Náš penzión sa nachádza asi 60 km od Vysokých tatier, preto pre turistov, ktorý sú zo zahraničia a holdujú turistike, navrhujeme navštíviť naše najvyššie pohorie na Slovensku s nezabudnuteľnými turistickými trasami.

Pre viac info. o turistických trasách kliknite na obrázok nižšie, viac info vám poskytneme aj u nás.

Lomnický štít

Vyberte sa s rodinou na výlet na druhý najvyšší štít Vysokých Tatier – Lomnický štít. Vyvezte sa nad oblaky a prežite neopakovateľné výhľady na okolité štíty najmenších veľhôr sveta. Vstúpte do kráľovstva ticha a oddýchnite si v štýlovej kaviarni Dedo. Pre viac info kliknite na obrázok nižšie.

Lom v Skrabskom

Jazero vzniklo z bývalého lomu na vápenité sliene, ktoré zaplavila spodná voda. Nachádza sa poblíž obce Skrabské, v okrese Vranov nad Topľou. Svojho času tu stála jedna z prvých moderných cementárni na našom území, vybudovaná v roku 1856.